Regulační technika   logo.gif (768 bytes)
pro teplovodní systémy ústředního topení

Hlavní výhody zapojení s regulátorem ADEX
• Přesná regulace teploty v objektu -> úspora paliva díky zamezení přetápění
• Možnost nastavit MIN a MAX teploty v radiátorech nebo podlahovém topení
(ochrana proti opaření, zajištění temperování objektu i při vypnutém pokojovém termostatu (dovolená)
• Ochrana kotle proti přetopení
• Ochrana kotle před nízkoteplotní korozí pomocí hlídání vratné vody
• Celá kotelna je řízena automaticky, uživatel ovládá pouze pokojový termostat
• Možnost připojit záložní kotel (plyn / elektřina) který bude spínán automaticky bez nutnosti přepínání páček v kotelně.
• Ochrana čerpadel a ventilu před zatuhnutím pravidelným procvičováním i v letním režimu

 

Aktuality

9.2.2018 - Nový ceník, platný od 20.2.2018

Od 20.2.2018 vstoupí v platnost nový ceník KTR. Ke stažení ve formátu PDF je ZDE.

31.10.2017 - Oznámení Komexthermu o ukončení výroby servopohonů:

Vážení obchodní partneři.
Z důvodu výpadku našeho dodavatele při výrobě servopohonů jsme nuceni výrobu servopohonů ukončit. Servopohony MK-CS již nejsou a ostatní typy pouze na dotaz. Věříme, že se nám podaří zajistit nového dodavatele a výrobu servopohonů bude možné obnovit. Omlouváme se za nepříjemnosti a jsme s pozdravem.

Hana Schmidtová a Josef Martina, jednatelé KOMEXTHERM Praha spol. s r.o.

6.1.2017 - Beta verze aplikace pro chytré telefony
Připravili jsme aplikaci, která pracuje podobně, jako program ADEX Controller pro PC. Komunikuje s regulátorem ADEX Comfort R, vybaveným Modulem BT, přes rozhraní Bluetooth. Chytrý telefon musí pracovat s Androidem 4.1 a vyšším a musí být vybaven Bluetooth. Modul BT se spáruje s telefonem stejně, jako s PC. Aplikaci stačí stáhnout do složky s aplikacemi a ve správě souborů spustit instalaci. Regulátor Comfort R komunikuje s mobilem pomocí telegramů 1x za 15 sekund. Telefon zobrazuje všechny měřené teploty, nastavení, vstupy a výstupy regulátoru a umožňuje upravovat jak uživatelské, tak servisní nastavení. Také lze zobrazit obrázek topenářského a elektrického zapojení. Případné zkušenosti s aplikací nám napište na náš email.

Aplikace ADEX mobile ver.011 (81MB) je ke stažení ZDE .
Verze 011 má upraveno navázání komunikace Bluetooth i pro novější asijské telefony.

1.10.2016 ADEX Comfort R ve verzi 10 byl rozšířen o Systém 10 pro rozvětvený systém se záložním kotlem a Systém 11 pro rozvětvený sytém se záložním kotlem a akumulací. Návod na provedení na stěnu najdete zde a pro provedení DIN zde.

29.8.2016 Do ceníku přidán regulátor větve ADEX MIDI RO BK

ADEX MIDI RO BK je funkčně shodný s regulátory ADEX MIDI RO . Není vybaven komunikační bezdrátovou jednotkou, takže může pracovat jen autonomně bez vazby na další regulátory. Použije se např. pro regulaci směšované topné větve bez potřeby řešit ovládánéí zdroje tepla - akumulační zásobník, nabíjený z více zdrojů, výměníkové stanice, ....

16.6.2016 - Vydán nový ceník KTR

U regulátorů ADEX Numira a ADEX EKVI byly vypuštěny varianty, které lze nahradit regulátorem ADEX Comfort R. U nových realizací doporučujeme přednostně používat tento regulátor, který se vyrábí v provední na stěnu i na DIN lištu.
Dále byl v ceníku zúžen počet skladových položek produktů ESBE a řada z nich už je jen ve výprodeji a dále budou jen na objednávku. U ostatních položek jsou změny minimální.

6.10.2015 - Modul BT pro komunikaci ADEX Comfort R pomocí technologie Bluetooth

Nabídka zařízení pro komunikaci regulátoru ADEX Comfort R s počítačem byla rozšířena o Modul BT. Tento modul se instaluje do regulátoru ADEX Comfort R a umožňuje komunikaci s PC s vestavěným rozhraním Bluetooth pomocí programu ADEX Controller. Většina dnešních notebooků je technologií Bluetooth vybavena.

Oproti komunikaci IQRF, která je použita v soupravě ADEX Controller, je dosah komunikace Bluetooth výrazně kratší a umožňuje komunikovat prakticky jen na přímou viditelnost. Pro potřeby montážníka, který si jen potřebuje zkontrolovat činnost regulátoru je ale dosah dostačující a je vyvážen výrazně nižšími náklady na zakoupení potřebného vybavení pro komunikaci. Stačí jen zakoupit Modul BT, stáhnout si program ADEX Controller, nainstalovat jej, a podle návodu nakonfigurovat Bluetooth.

Základní cena Modulu BT je 965Kč + DPH.


1.9.2015 - Ukončení výroby regulátorů ADEX Comfort 03, ADEX Comfort 06 a ADEX Comfort 12

Jak už bylo avizováno, byla ukončena výroba regulátorů ADEX Comfort 03, ADEX Comfort 06 a ADEX Comfort 12. Místo těchto regulátorů doporučujeme do nových projektů používat regulátory ADEX Comfort R , popř. ADEX Comfort R DIN . Regulátory ADEX Comfort R umožňují nahradit typy 03, 06 i 12 bez omezení jakékoliv funkce. Cena je shodná, jako u ADEXu Comfort 06 a 12. Díky rozšíření o jeden reléový výstup nabízejí i nové funkce, např. spínání nabíjecího čerpadla TUV, ...


1.2.2015 Vstupuje v platnost nový ceník 1/2015. Úprava cen nakupovaných položek (ESBE, Komex, Honeywell, RF moduly, ...)


27.1.2015 - Doporučení pro nové projekty

Během roku 2015 bude ukončena výroba regulátorů ADEX Comfort 06 a ADEX Comfort 12. Místo těchto regulátorů doporučujeme do nových projektů používat regulátory ADEX Comfort R , popř. ADEX Comfort R DIN . Regulátory ADEX Comfort R umožňují nahradit typy 06 i 12 bez omezení jakékoliv funkce. Cena je shodná. Díky rozšíření o jeden reléový výstup nabízejí i nové funkce, např. spínání nabíjecího čerpadla TUV, ...


1.8.2014 - Nový ceník s aktualizací sortimentu o ADEX Controller.


1.8.2014, ADEX Controller
Souprava ADEX Controller je určena k bezdrátové komunikaci osobního počítače s regulátorem ADEX Comfort R .

Na počítači se v programu ADEX Controller zobrazuje provozní nastavení regulátoru, jeho aktuální pracovní režim i teploty měřené regulátorem. Aktuálně nastavené regulační parametry regulace lze v případě potřeby upravit přímo z počítače.

Zejména montážníkům tak může ADEX Controller usnadnit kontrolu správného zapojení a funkce regulátoru během jeho instalace a uvádění do provozu. V případě poruchy regulátoru pak pomůže při hledání její příčiny.

Popis zde.

Instalační programový balíček ke stažení zde. Instalační balíček ovladače + návod k instalaci ovladače pro windows zde.


19.3.2014, ADEX Comfort R, ADEX Comfort R DIN

Nové regulátory ADEX Comfort R navazují na úspěšné regulátory ADEX Comfort (03,06,12). Základem je nový řídící procesor, který zvyšuje výkon celého zařízení. Na výstupech přibylo další spínací relé, které v různých aplikacích slouží pro spínání dalšího čerpadla nebo záložního kotle. Díky konfigurovatelnosti lze novým regulátorem nahradit kterýkoliv starší regulátor ADEX Comfort a lze jej použít v řadě nových aplikací.

Hlídáním kotlových teplot je regulátor vhodný zejména pro kotle s ocelovým výměníkem a pro kotle na tuhá paliva, kde omezuje podchlazení i přetopení kotle.

Pro systémy s akumulační nádrží program zajišťuje přednostní dodávku tepla do topné větve, ukládání přebytků tepla do akumulace a následné čerpání z akumulace, popř. přechod na záložní kotel.

K regulátorům lze také dokoupit čidlo venkovní teploty ADEX B a umožnit tak ekvitermní funkce. Pak lze regulátorem ADEX Comfort R nahradit stávající regulátory ADEX EKVI (kromě aplikací s využitím analogového výstupu, např. v kombinaci s kaskádním řadičem ADEX Domino).

Regulátor ADEX Comfort se vyrábí také ve variantě na DIN lištu a umožňuje tak zástavbu do rozvaděčů v kotelnách, kde je požadováno vyšší krytí regulátorů proti vodě a prachu.

Nejčastější možnosti použití:

Součástí regulátorů ADEX Comfort R jsou tři příložná teplotní čidla (T,K,V), čidlo venkovní teploty ADEX B není součástí ceny regulátoru.

Cena regulátoru ADEX Comfort R je shodná s cenou regulátorů ADEX Comfort 06 a ADEX Comfort 12 a činí 3.940,-Kč + DPH. Cena regulátoru ADEX Comfort R DIN je 4.450,-Kč + DPH

Návod Comfort R, návod Comfort R DIN


Od 1.1.2014 vstupuje v platnost nový ceník, který zohledňuje především změny cen v sortimentu ESBE.


Od 1.5.2013 vstupuje v platnost nový ceník. Ceny se oproti předchozímu ceníku nemění, rozšiřuje se nabídka o soupravy ADEX MIDI RC pro rozvětvené systémy s bezdrátovou komunikací mezi jednotlivými regulátory soupravy. Návody k regulátorům ADEX MIDI RK a ADEX MIDI RO najdete v sekci "Ke stažení"


10.5.2012 vložen odkaz s popisem regulátoru ADEX Comfort 12. Tento regulátor umožňuje zajišťovat teplotní podmínky kotle i v systémech se špatnou kotlovou cirkulací. Bude také používán jako náhrada regulátorů ADEX Comfort 06KB (spínání nabíjecího čerpadla TUV z akumulace) nebo ADEX Comfort 06KP (spínání záložního kotle po vybití akumulace). Modifikací tohoto regulátoru je ADEX Comfort 12PV pro systém s akumulací a záložním kotlem, připojeným přes přepínací ventil.


2.6.2011: Nová aplikace ADEX Numira 4.1/UE10.

Tato varianta regulátoru Numira umožňuje regulovat jeden otopný okruh z akumulační nádrže, regulovat nabíjení bojleru z akumulační nádrže a automaticky zapínat záložní kotel při vybití nádrže bez potřeby dalšího pokojového termostatu. Další varianty regulátorů Numira UE najdete v sekci Aplikace.

1.6.2011: Nový regulátor ADEX MIDI 2010.
Regulátor ADEX MIDI je nahražen modernizovanou variantou ADEX MIDI 2010. Nové provedení rozšiřuje možnosti použití. Například v aplikaci pro teplotní ochranu kotle na tuhá paliva s akumulačním zásobníkem spíná čerpadlo podle teplotního spádu na kotli a zamezuje tak zpětnému vybíjení akumulační nádrže do kotle po vyhasnutí kotle.

V další aplikaci umožňuje nabíjení bojleru z akumulačního zásobníku podle požadované teploty v bojleru a podle teplotního spádu mezi akumulační nádrží a bojlerem. Opět se zamezuje zbytečnému chodu nabícího čerpadla a zpětnému vybíjení bojleru

Regulátor lze použít také pro spínání čarpadla solárního panelu nebo např. pro regulaci topné větve na konstatní teplotu. Cena regulátoru zůstává stejná jako u reguláutoru ADEX MIDI.

Návod k regulátoru se všemi aplikacemi ke stažení ZDE.


 

1.1.2011 Regulátory ADEX Comfort 03KP a 03KB byly nahraženy typy ADEX Comfort 06KP a 06KB. Nové typy rozšiřují funkce původních.


Do sekce "Ke stažení" přidány varianty regulátoru ADEX Comfort 06 pro systémy s akumulací a záložním kotlem nebo nabíjením TUV a varianta E pro systémy s kotlem Agromechanika AM elektro.


Na vybrané položky produktů ESBE 2007 je do vyprodání zásob sleva 20%! Jedná se o směšovací ventily 3MG15-2,5, 3MG32-18, 3G40, 4MG20-4, 4MG20-6,3 4MG 25-8, BIV40, TV32-60°, HR20(38-65)CPF22mm, 30MR(35-60)RP1/2", 30LR(35-60) G1/2", Servopohon 62M a servopohon 66. Výpis položek i s cenami najdete na konci ceníku.


Do sekce "Zakázková výroba" v kapitole "Produkty" přidán popis regulátorů kotlů Licotherm a vestavby Ling do kotlů Viadrus


V oddíle APLIKACE je přidán popis regulátoru ADEX Numira N3PT pro regulaci systému s více čerpadlovými okruhy z jednoho směšovacího ventilu.


17.6.2005 byl do sekce zakázková výroba přidán odkaz na nabídku gravírování do plastu na počítačem řízené gravírovací frézce.

tn_01_GRAVIRKA.jpg (4860 bytes)

 


Rovněž byla rozšířena nabídka regulátorů ADEX Numira s programovým vybavení UE pro kombinaci kotle na tuhá paliva nebo akumulační nádrže a elektrokotle. Podrobnější popis naleznete v sekci APLIKACE.